We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Mold Material | Plastic |
| Pattern Type | Interlocking |
| Design/Pattern | Interlocking |
| Paver Shape | Zigzag |
| Material | Plastic |
| Paver Thickness | 80 mm |
| Number Of Cavities | 1 cavity |
| Number Of Cavity | 1 cavity |
| Usage Area | Garden |
| Brand | nice tiles |
| Surface Texture | Stone Finish |
| Surface Finish | Sand Blast |
| Mold Type | Plastic Mould |
| Mould Life | 2 year |
Brick molds
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Design/Pattern | Zigzag |
| Shape | Zig-Zag |
| Usage/Application | Tile Making |
| Number Of Cavities | 1 |
| Thickness | 80 mm |
| Weight | 0.18 kg |
| Mould Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India