Leading Manufacturer of paver block making machine and interlock tile moulds from Noida.
₹ 195000 / Set Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Type | Paver |
| Capacity | 500-1000 Blocks per hour |
| Block Thickness | 80 mm |
| Operating Mode | Vibration |
| Usage/Application | Paver block |
| Method | Vibration |
| Material | Concrete |
| Power | 14HP |
| Model Name/Number | Nice Tiles Machinery |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Customize | 400kg |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Silicone |
| Mould Material | Plastic |
| Usage/Application | Paver Block Molds |
| Design/Pattern | CHEQURED |
| Shape | Zig-Zag |
| Locking Type | Interlocking |
| Color | White |
| Number of Cavities | 1 |
| Thickness | 25MM |
| Weight | 0.17 kg |
| I Deal In | New Only |
Minimum order quantity: 100 Piece
Silicon plastic mould best quality
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India