Leading Manufacturer of paver block chemical hardener, hardener chemical for paver block and bricks, paver block hardener making machine and paver block hardener chemical from Noida.
₹ 50 / Kg Get Latest Price
| Usage Application | Interlocking Block, Paver Block, Chequered Tile, Kerb Stone |
| Packaging Size | 250 |
| Mixing Ratio | 1:4 |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Brown |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Usage/Application | Making Paver Block |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Liquid |
| Packagig Type | Drum |
Minimum order quantity: 1000 Kg
₹ 40 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Usage Application | Paver Block, Kerb Stone, Chequered Tile, Interlocking Block |
| Packaging Size | 200 Litre |
| Mixing Ratio | 1:3 |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Yellow |
| Brand | NICE TILES HARDNER |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Country of Origin | Made in India |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 500 kg/hour |
| Motor Power | 3 HP |
| Capacity | 250 kg |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
| Mixing Type | Drum Mixer |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Machine Weight | 200 kg |
| Warranty | 6 Months |
| Usage | Paver Block, Chequered Tile, Floor Tile |
We at NICE TILES MAChINERY see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 40 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Usage Application | Paver Block, Chequered Tile, Kerb Stone, Interlocking Block |
| Packaging Size | 250 Kg |
| Mixing Ratio | 1:4 |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Blue |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Kg Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Usage Application | Paver Block, Kerb Stone, Interlocking Block, Chequered Tile |
| Packaging Size | 200 Litre |
| Mixing Ratio | 1:4 |
| Shelf Life | 18 Months |
| Color | Brown |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India