Leading Manufacturer of interlocking brick making machine, cement brick making machine and hydraulic brick making machine from Noida.
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Brick Type | Interlocking |
| Production Capacity | 300 bricks/hr |
| Method | Hydraulic |
| Power | 15 kW |
| Phase | Three Phase |
₹ 199000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Capacity (bricks per hour) | 2000 |
| Brick Type | Paver |
| Production Capacity | 2500 Per Hour |
| Method | Vibration |
| Power | 10 kW |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Nice Tiles Machoinery |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Method | Hydraulic Pressure |
| Brick Type | BRICK |
| Production Capacity | 2500 Per Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Hydraulic Pressure | 120 ton |
| Power | 5 kW |
| Phase | Three Phase |
| Brand | NIce Tiles Machinery |
| Country of Origin | Made in India |
Hydraulic Brick Making Machine
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India