Our product range includes a wide range of concrete brick making machine, hollow block making machine, interlocking paver block making machine, egg laying block making machine and vibration block making machine.
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Brick Type | Hollow |
| Production Capacity | 1000 bricks/hr |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Power | 7.5 kW |
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 1000 Per Hour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Vibration System | Triple Vibrator |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 2000 Blocks per Hour |
| Machine Type | Egg Laying |
| Block Type | Solid Block, Hollow Block, brick |
| Total Power | 10 HP |
| Production Capacity (Blocks/Hour) | 501-1000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 165000 / Set Get Latest Price
| Machine Type | Vibrating Table Plant |
| Automation Grade | Manual |
| Vibrating Table Size | 10 x 2.5 ft |
| Mixer Capacity | 1.5 Bag |
| Block Type | Paver |
| Usage/Application | Brick Making |
| Material | Concrete |
| Capacity | 4000 per day |
| Model Name/Number | NICE TILES MACHINERY |
₹ 220000 / Piece Get Latest Price
| Vibration System | Double Vibrator |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | Egg Laying |
| Block Type | Hollow Block |
| Total Power | 7.5 HP |
| Capacity | 1000 Blocks per Hour |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Vibration System | Double Vibrator |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 1000–1500 blocks/hr |
| Block Type | Hollow Block |
| Machine Type | Egg Laying |
| Block Size | 400×200×200 mm |
| Total Power | 7.5 HP |
| Operating Mode | Hydraulic And Vibration |
| Power | 5–7.5 kW |
₹ 235000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Solid Block, Hollow Block |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Size | 300×200×100 mm, 300×200×150 mm, 400×200×150 mm, 400×200×200 mm, 400×200×100 mm |
| Power | 5–7.5 kW |
| Vibration Force | 30–40 kN |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India