Providing you the best range of interlocking tiles making machine and paving block making machine with effective & timely delivery.
₹ 175000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 6000 |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Hydraulic Pressure | vibration |
| Power Requirement | 7.5 kW |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Single and three phase |
| Mould Type | PVC Mould, Plastic Mould |
| Capacity | 5000 per day |
| Model Name/Number | Nice Tiles Machinery |
| Pressure | Manual |
| Thickness | 8mm |
| Machine Weight | 2500 kg |
| Country of Origin | India |
₹ 185000 / Set Get Latest Price
| Production Capacity | 1000 tiles/shift |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Hydraulic Pressure | Vibration |
| Power Requirement | 10 kW |
| Phase | Three Phase |
| Mould Type | Plastic Mould, PVC Mould, Rubber Mould |
| Machine Structure | Single Station |
| Machine Weight | 2500 kg |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Set
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Grass Paver, Cosmic Paver, Paver Block, Zigzag Paver, I Shape Paver |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 80 mm, 100 mm, 60 mm, 40 mm |
| Power | 5–7.5 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Number Of Moulds | Single Mould |
| Machine Structure | Cast Iron |
| Phase Type | Single Phase |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India