Offering you a complete choice of products which include interlocking block machine, interlocking brick making machine and hydraulic brick making machines.
₹ 199000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Machine Type | Vibrating Table Plant |
| Capacity | 4000 per day |
| Vibrating Table Size | 10 x 2.5 ft |
| Mixer Capacity | 1.5 Bag |
| Brick Type | Paver |
| Block Type | Paver Block |
| Warranty | 2 Years |
| Brick Raw Material | Concrete |
| Usage/Application | paver block |
| Country of Origin | Made in India |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 250000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Vibration System | Double Vibrator |
| Brick Type | Solid, Hollow |
| Production Capacity | 1000 bricks/hr |
| Block Type | Solid Block, Hollow Block |
| Machine Type | Egg Laying |
| Method | Vibration |
| Block Size | 400×200×100 mm |
| Total Power | 7.5 HP |
| Operating Mode | Hydraulic And Vibration |
| Power | 7.5 kW |
| Phase | Three Phase |
Nice Tiles Machinery presents high-quality Hollow Block Making Machine designed for efficient and heavy-duty production of concrete blocks.
Strong & durable body
High production capacity
Low maintenance cost
Easy to operate
Long-lasting performance
Ye machine high-strength hollow blocks banane ke liye perfect hai jo construction work me widely use hote hain.
₹ 950000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Brick Type | Fly Ash |
| Production Capacity | 1000 bricks/hr |
| Hydraulic Pressure | 60 ton |
| Power | 15 kW |
| Phase | Three Phase |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India