Our product range includes a wide range of plastic paver block molds, paver block mold, pvc paver moulds and plastic tile mould.
₹ 27 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Shape | Zig Zag |
| Thickness | 80 mm |
| Usage/Application | Paver Block |
| Mould Type | Paver Block |
| Number Of Cavities | 1 |
| Design/Pattern | Interlocking |
| Design | Zig Zag |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Mold Material | PVC |
| Paver Shape | Zigzag |
| Paver Thickness | 60 mm |
| Usage/Application | Paver Block |
| Shape | Zig-Zag |
| Usage Area | Parking |
| Surface Texture | Brick Finish |
| Mold Type | Rubber Mould |
| Mould Material | Rubber |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Shape | Cosmic |
| Design/Pattern | COSMIC |
| Mould Type | Paver Block |
| Usage/Application | Paver Block |
| Number of Cavities | 1 cavity |
| Thickness | 60 mm |
| Mould Life | 5 years |
| Mould Material | Plastic |
| Material | PVC |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Design/Pattern | Chequered |
| Shape | Square |
| Type | Interlocking |
| Usage/Application | Making Paver Block |
| Number Of Cavities | 1 |
| Weight | 1.45 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Number of Cavity | 1 |
| Thickness | 25 mm |
| Mould Material | Plastic |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India