We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 161000 / Set Get Latest Price
| Block Type | Paver Block, Zigzag Paver, Grass Paver, Cosmic Paver, I Shape Paver |
| Automation Grade | Manual |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Capacity | 1000 Blocks per Hour |
| Block Thickness | 60 mm, 100 mm, 40 mm, 80 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Number Of Moulds | Single Mould |
| Machine Structure | Heavy Duty MS |
| Phase Type | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Set
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 3000–4000 blocks/hr |
| Block Type | Paver |
| Capacity | 1000-1500 Blocks per hour |
| Block Thickness | 100 mm, 80 mm, 60 mm, 40 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Usage/Application | Construction |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | Nice Tiles Machinery |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India