Our range of products include paver block making machine and paver tiles making machine.
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Grass Paver, Zigzag Paver, I Shape Paver, Cosmic Paver, Paver Block |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Production Capacity | 1000 Per Hour |
| Block Thickness | 100 mm, 40 mm, 80 mm, 60 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Method | Hydraulic Pressure |
| Country of Origin | Made in India |
| Deals | PAN India |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making machine, Paver Block Making Machine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 1000 tiles/shift |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Hydraulic Pressure | vibration |
| Power Requirement | 10 kW |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase |
| Mould Type | Plastic Mould |
| Capacity | 5000 per day |
| Model Name/Number | Nice Tiles Machinery |
| Brand/Make | NICE TILES MACHINERY |
| Country of Origin | Made in India |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India