Our product range includes a wide range of paving block making machine, paver block making machine, interlocking tiles vibrator table, paver block machine and cement paver block making machine.
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Paver Block, Cosmic Paver, Grass Paver, Zigzag Paver, I Shape Paver |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 80 mm, 100 mm, 60 mm, 40 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Number Of Moulds | Single Mould |
| Machine Structure | Cast Iron |
| Phase Type | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 145000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Paver Block |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 100 mm, 80 mm, 60 mm, 40 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Number Of Moulds | Single Mould |
| Machine Structure | Heavy Duty MS |
| Phase Type | Three Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Grass Paver, Zigzag Paver, I Shape Paver, Paver Block, Cosmic Paver |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 40 mm, 100 mm, 80 mm, 60 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 3000 tiles/shift |
| Hydraulic Pressure | VIBRATION |
| Automation Grade | Automatic |
| Type Of Mast | Single Mast |
| Power Requirement | 3 kW |
| Capacity | 1000 Blocks per hour |
| Mould Type | PVC Mould, Plastic Mould, Rubber Mould |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| Usage/Application | Used For Making Interlocking Tiles, Paver Blocks |
| Size | 10 x 2.5 feet |
| Weight | 400 kg |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Raw Material | Cement, Stone Dust, Stone Chips |
Minimum order quantity: 1 Piece
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 199000 / Set Get Latest Price
| Block Type | I Shape Paver, Zigzag Paver, Grass Paver, Paver Block, Cosmic Paver |
| Automation Grade | Manual |
| Production Capacity | 3000–4000 blocks/hr |
| Capacity | 1000 Blocks per Hour |
| Block Thickness | 60 mm, 40 mm, 100 mm, 80 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| I Deal In | New Only |
| Number Of Moulds | Single Mould |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Zigzag Paver, Cosmic Paver, Paver Block, I Shape Paver, Grass Paver |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 40 mm, 60 mm, 100 mm, 80 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Machine Structure | Heavy Duty MS |
| Phase Type | Three Phase |
Nice Tiles Machinery presents high-quality Paver Block Making Machine for starting your own tiles & block manufacturing business.
Strong & heavy-duty body
High production capacity
Low maintenance cost
Easy to operate
Long life machine
Machine Types Available:
Paver Block Machine
Hollow Block Machine
Fly Ash Brick Machine
Production Capacity: As per requirement
Power: Electric / Manual options available
Usage: Interlocking tiles, bricks, blocks manufacturing
Best for new business start & factory setup
Location: Noida Sector 115
Contact us now for best price & full details
₹ 175000 / Set Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 5001-8000 Blocks/Shift |
| Capacity | 1000 Blocks per Hour |
| Technology | Vibro-Forming |
| Motor Power | 7.5 HP |
| Usage/Application | Construction |
| Power | 14 Hp |
| Block Type | Paver |
| Model Name/Number | Nice Tiles Machinery cement Tiles machine |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Method | Iron |
| Material | Mild Steel |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India