Our range of products include interlocking tiles making machine and interlock cement tiles making machine.
₹ 175000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 500 tiles/shift |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Hydraulic Pressure | vibration |
| Power Requirement | 10 kW |
| Usage/Application | Construction |
| Phase | Three Phase |
| Mould Type | Plastic Mould |
| Capacity | 5000-8000 per day |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 195000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Paver Block |
| Material | CONCSTRUCTION |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 80 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Capacity | 5000 per day |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India