Pioneers in the industry, we offer vibration table paver block machine, paver block vibrating table, vibrating table for paver block and concrete table vibrator from India.
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 1000–1500 blocks/hr |
| Block Type | Paver |
| Capacity | 500-1000 Blocks per hour |
| Block Thickness | 100 mm, 60 mm, 40 mm, 80 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Usage/Application | Construction |
| Model Name/Number | Nice Tiles |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Table Size | 10x2.5 |
| Weight | 300 Kg |
| Motor Power | 10 hp |
| Load Capacity | >250 kg |
| Usage/Application | Construction |
| Vibration Type | vibration |
| Phase Type | Three Phase |
| Method | Manually |
| Automation Grade | Manual |
| Material | Iron |
| Model Name/Number | VIBRATING TABLE |
| Brand | NICE TILE MACHINE |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Table Size | 10X2.5 |
| Load Capacity | 300 kg |
| Motor Power | 3 hp |
| Vibration Type | ELECTRIC |
| Phase Type | Three Phase |
| Table Height | 3 FIT |
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Table Size | 10X3 |
| Motor Power | 3 HP |
| Load Capacity | 300 kg |
| Water Feeding System | Manual |
| Vibration Frequency | 2880 |
| Usage | Paver Block |
| Phase | Three Phase |
| Power | 2-4 kw |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Usage/Application | Industrial |
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India