We are a leading Manufacturer of vibrator paver block making machine, interlocking tiles making machine, tiles making machine, interloking vibration table, concrete paver block making machine and tiles hardener making machine from Noida, India.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Cosmic Paver, I Shape Paver, Paver Block, Grass Paver, Zigzag Paver |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Capacity | 500-1000 Blocks per hour |
| Block Thickness | 80 mm, 60 mm, 100 mm, 40 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Number Of Moulds | Single Mould |
| Machine Structure | Heavy Duty MS |
| Phase Type | Single Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making machine, Paver Block Making Machine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 145000 / Set Get Latest Price
| Production Capacity | 3000 tiles/shift |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Hydraulic Pressure | Vibration process |
| Power Requirement | 7.5 kW |
| Phase | Three Phase |
| Mould Type | PVC Mould, Plastic Mould, Rubber Mould |
| Machine Structure | Single Station |
| Machine Weight | 2500 kg |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Set
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 3000 tiles/shift |
| Material | Iron |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Hydraulic Pressure | VIBRATION |
| Power Requirement | 7.5 kW |
| Phase | Three Phase |
| Mould Type | Plastic Mould, Rubber Mould, PVC Mould |
| Capacity | 4000-6000 per day |
| Model Name/Number | Nice Tiles plant |
₹ 185000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 8000 |
| Material | Iron |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Hydraulic Pressure | vibation process |
| Power Requirement | 5 kW |
| Usage/Application | constraction |
| Phase | Three Phase |
| Mould Type | Rubber Mould, PVC Mould, Plastic Mould |
| Capacity | 8000 per day |
| Model Name/Number | Nice Tiles Machinery |
| Machine Structure | Single Station |
| Machine Weight | 2500 kg |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 175000 / Set Get Latest Price
| Block Type | Paver Block, Grass Paver, I Shape Paver, Cosmic Paver, Zigzag Paver |
| Material | Iron |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 40 mm, 60 mm, 80 mm, 100 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Capacity | 5000 |
| Number Of Moulds | Single Mould |
| Machine Structure | Heavy Duty MS |
| Phase Type | Single Phase |
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Paver Block |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Thickness | 80 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Capacity | 4000 to 5000 per day |
| Model Name/Number | Nice 3 |
| Country of Origin | Made in India |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 135000 / Piece Get Latest Price
| Block Type | Paver Block |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Power | 3 PHASE |
| Block Thickness | 80 mm |
| Operating Mode | Vibration |
| Model | NICE TILES MACHINERY 001 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 75000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 300 kg/hour |
| Motor Power | 3 HP |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Mixing Type | Drum Mixer |
| Body Material | Cast Iron |
₹ 150000 / Set Get Latest Price
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Production Capacity | 5001-8000 Blocks/Shift |
| Technology | Vibro-Forming |
| Motor Power | 10 HP |
| Usage / Application | Kerbstones, Cover Blocks, Chequered Tiles, Interlocking Tiles |
| Phase | Three Phase |
| Warranty | 3 Years |
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Table Size | 10X2.5 |
| Load Capacity | 300 kg |
| Motor Power | 3 hp |
| Usage/Application | Industrial |
| Vibration Type | Electric Motor |
| Phase Type | Single Phase |
| Table Height | 3 FIT |
| Power | 2-4 kw |
| Brand | Nice Tiles Machinery |
| Application | Paver Block, Tiles, Kerb Stone, Concrete Product |
| Max Weight | 200-400 kg |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India