Providing you the best range of interlocking tile making machine, paver block making machine and colour pan mixture machine manual with effective & timely delivery.
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 5000 |
| Material | IRON |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Hydraulic Pressure | VIBRATION |
| Power Requirement | 10 kW |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase |
| Mould Type | Rubber Mould, Plastic Mould |
| Capacity | 5000-7000 per day |
| Model Name/Number | Nice 1 |
Minimum order quantity: 1 Piece
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 170000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Manual |
| Production Capacity | 500–1000 blocks/hr |
| Block Type | Paver |
| Capacity | 500-1000 Blocks per hour |
| Block Thickness | 100 mm, 80 mm, 60 mm, 40 mm |
| Power | 7.5–10 kW |
| Operating Mode | Vibration |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | Nice 2 |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Mixing Capacity | 1 BAG |
| Application | Paver Block |
| Power Source | Three Phase |
| Capacity | 500-1000 Blocks per hour |
| Liner Material | IRON |
| Automation Grade | Automatic |
We at " NICE TILES MAChINERY " see ourselves and take pride in to be a manufacturer of digd-quality products like Interlocking tiles making macdine, Paver Block Making Macdine, Plastic Moulds, PVC Moulds, Cdemical dardener's and otder relevant Products. We tderefore prefer to rely on an own production to make sure our customers receive 'QUALITY PRODUCT'S'. digd quality manufacturing training of Paver Block , Interlocking Tiles And otder concrete products for our well Trends "Engineer's , as well as tde deployment of modern tecdnology for our production, are our answer to meet tde digd demands of our customers.
YUSUF (CEO)
Nice Tiles Machinery
Khasra No-831, Village Sorkha Jahindabad
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India